Chihuahua

Wszystko, co musisz wiedzieć o posiadaniu chihuahua - Niezbędne informacje

14-01-23 | Post dodany przez Michał

Posiadanie chihuahua jest satysfakcjonującym doświadczeniem. Przynoszą radość i miłość do swoich właścicieli i zawsze utrzymują rzeczy zabawne. Chihuahuas są znane z ich spunky osobowości i lojalności. Jednak posiadanie chihuahua jest również duża odpowiedzialność. Zanim podejmiesz decyzję, ważne jest, aby zrozumieć, co jest zaangażowane w posiadanie chihuahua. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o posiadaniu chihuahua, od wymagań dotyczących diety i ćwiczeń po wskazówki dotyczące pielęgnacji i szkolenia. Z odrobiną przygotowania i badań, będziesz gotowy, aby przynieść do domu swojego nowego futrzanego przyjaciela i uczynić swój dom szczęśliwym, przyjaznym dla chihuahua środowiskiem.

Przegląd ras Chihuahua

Chihuahuas występują w różnych kolorach i typach umaszczenia. Uważane są za rasę zabawkową, choć zdarzają się takie o sporym potencjale wystawowym. Rasa ta najczęściej kojarzona jest z Meksykiem, choć występuje również w Stanach Zjednoczonych i innych krajach Chihuahuas mają krótkie włosie o wysokim połysku i miękkiej fakturze. Mają bardzo krótką kufę i długi, delikatny ogon. Rasa ta ma zazwyczaj od 8 do 10 cali (20 i 25 cm) wysokości.

Chihuahuas są uważane za stosunkowo nową rasę. Zostały opracowane na początku XX wieku, aby być szybszą, mniejszą wersją większego psa meksykańskiego, lassie. Nazwa "Chihuahua" jest prawdopodobnie połączeniem słów "Chi" i "Huahua". "Chi" oznacza psa, a "Huahua" - "mały obiekt do przenoszenia".

Dieta i żywienie

Chihuahuas są niesamowicie wrażliwe na brak równowagi dietetycznej. Większość rynku karm dla psów skupia się na podawaniu diety, która zaspokaja potrzeby większych ras. W efekcie wielu właścicieli podaje nieodpowiednie diety, co skutkuje niedoborami żywieniowymi i alergiami. Jeśli myślisz o sprowadzeniu do domu chihuahua, ważne jest, aby zrozumieć wymagania dietetyczne tej rasy psów. Wielu właścicieli nie rozpoznaje potrzeb żywieniowych chihuahua i kończy z niedoborami żywieniowymi i alergiami.

Chihuahuas są idealnym psem dla alergików. Rasa ta jest hipoalergiczna, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób z alergiami. Alergie są spowodowane reakcją immunologiczną w organizmie i to samo można powiedzieć o psach hipoalergicznych.

Przykład zbilansowanej diety dla psa rasy Chihuahua:

Dzień tygodnia Pierwszy posiłek (rano) Drugi posiłek (popołudniu) Ostatni posiłek w dniu (wieczór)
Poniedziałek 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokrej 1/4 szklanki karmy suchej
Wtorek 1/4 szklanki karmy mokrej 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokrej
Środa 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokrej 1/4 szklanki karmy suchej
Czwartek 1/4 szklanki karmy mokrej 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokrej
Piątek 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokrej 1/4 szklanki karmy suchej
Sobota 1/4 szklanki karmy mokrej 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokrej
Niedziela 1/4 szklanki karmy suchej 1/4 szklanki karmy mokre 1/4 szklanki karmy suchej